на головну
Документи
Аудіозаписи
  • Виступ Директора ЦГО
    на радіо ЕРА
  • Привітання Директора з нагоди дня води
  • Пісня метеорологів
Корисні посилання

Агрометеорологічна станція Миронівна

Метеорологічні спостереження на агрометеорологічній станції, яка знаходиться в с. Центральне Миронівського району були в перше розпочаті в 1913 році цукрозаводчиками на території дослідної селекційної станції.

Проводились вони з перервами (сезонно), про що свідчать дані, які збереглися до нашого часу. Велися метеоспостереження лише за температурою повітря та опадами.

В 1921 році на базі даних спостережень метеорологічного відділу селекційної станції була утворена метеорологічна станція Миронівна, яка залишилася підвідомчою селекційній станції, але уже увійшла до мережі гідрометслужби. Так вона проіснувала до 1941 року.

За даними очевидців, метеоспостереження проводились навіть на окупованій німцями території, але, на жаль, матеріали спостережень не збереглися.

В 1944 році, після звільнення території селекційної станції від фашистів, почалось відродження метеорологічної станції. Були введені нові спостереження за сільськогосподарськими культурами. Станція одержала статус агрометеорологічної.

З такою назвою агрометеорологічна станція Миронівка збереглась і працює по цей час.

Станція проводить цілодобові спостереження за такими метеорологічними елементами: температурою та вологістю повітря, атмосферним тиском повітря, напрямком та швидкістю вітру, температурою ґрунту кількістю опадів, атмосферними явищами в тому числі за небезпечними та стихійними гідрометеорологічними явищами.

Тут з 1945р безперервно ведуться спостереження за розвитком основних сільськогосподарських культур та впливом погодних умов на них. На основі цих спостережень складаються прогнози запасів продуктивної вологи в ґрунті на початок вегетації, прогнози визрівання зернових культур, цвітіння плодових дерев та інше.

Крім того станція проводить радіометричні спостереження за величиною гамма-фону.

Дані метеорологічних спостережень оперативно передаються на адресу Українсько Гідрометцентру для використання при складані метеорологічних прогнозів.

Агрометстанції Миронівка входить у міжнародну систему спостережень.

Станція забезпечує органи місцевого самоврядування, адміністрацію, агропромисловий комплекс району, підприємства та організації необхідною інформацією про погодні умови та умови розвитку сільськогосподарських культур.


перейти на старий дизайн