ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА
ОБСЕРВАТОРІЯ

| головна | інформація : щоденна <> щомісячна | новини сайту | посилання | контакти | гостьова книга |
ЦГО
Історія
Структура
ВІДДІЛИ
Галузевий державний архів
Гідрології
Господарського забезпечення
Інформації про хімічне забруднення
Кліматології
Метеорології
Радіоекологічного контролю
Спостережень за станом хімічного забруднення
Відділ техніки
МЕРЕЖА
А Миронівка
Г Київ
ОГМС Київ
M Біла Церква
M Бориспіль
M Вишгород
M Тетерів
M Фастів
M Чорнобиль
M Яготин
СПОСТЕРЕЖЕННЯ
По Україні:
Метеорологічні дані
Кліматичні дані
Гідрологічні дані
Дані забруднення
Радіоекологічні дані
Дані З Чорнобиля
По Києву:
Метеорологічні дані
Кліматичні дані
Гідрологічні дані
Дані забруднення
Радіоекологічні дані
ПОСЛУГИ
Види інформації, яка може бути надана споживачеві
КЛІМАТИЧНИЙ КАДАСТР УКРАЇНИ (стандартні кліматичні норми за період 1961-1990рр)
ПУБЛІКАЦІІ
Праці ЦГО
Глобальне потепління
Огляд ЗМІ
Інформери для сайтів

Новини

Довідник" Багаторічні дані про режим та ресурси поверхневих вод суши"(басейн Дніпра)

Відділом гідрології та Державного водного кадастру була завершена робота з підготовки довідника "Багаторічні дані про режим та ресурси поверхневих вод суші", частина 1 "Річки", в якому містяться узагальнені дані за 20-річний період (1981-2000 рр.) та весь період спостережень по басейну Дніпра.

У довіднику вміщені дані про гідрологічний режим річок у вигляді середніх і екстремальних значень за багаторічний період (режим рівнів, середній та мінімальний стік води, стік за весняну повінь і найбільші дощові паводки, стік і склад наносів, температуру води, льодові явища, товщину льоду). Виконана праця фактично є продовженням видання "Многолетние данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", яке останній раз вийшло у 1984 р. з тією відмінністю, що її надруковано українською мовою.

Рішення про необхідність публікації та про виділеня коштів для тиражування згаданої фундаментальної праці для потреб організацій державної гідрометслужби було прийняте Технічною радою Центральної геофізичної обсерваторії у 2008 р.

Довідник буде корисним для спеціалістів водного господарства, природоохоронних органів, гідроенергетиків, проектуальників різного рівня, фахівців з прогнозування гідрологічної ситуації на річках та науковців.


Обережно! Чутки.

У зв'язку з тим, що у Києві періодично виникають ЧУТКИ ПРО НЕГАРАЗДИ у зоні відчудження ( від "компетентних" осіб?!) - ЦГО запроваджує інформування населення про радіаційну обстановку у зоні відчудження два рази на добу.дані з метеостанціі Чорнобиль

поновлено 5.06.2009


175-річчя гідрометслужби Російської Федерації

Весною, 2009 року наші колеги з Російської Федерації відзначали 175-річчя гідрометслужби в країні. Колектив ЦГО щиро вітає їх з такою знаменитою датою, і зичить їм щастя, добробуту, успіхів у роботі, та доброї погоди.

http://www.meteorf.ru/


ПРЕС-РЕЛІЗ
До Дня Обсерваторії

Запрошуються представники ЗМІ взяти участь в урочистих заходах з нагоди Дня обсерваторії, Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО), що розпочнуться 15 травня 2009 року в актовому залі ЦГО о 14.00, за адресою: Київ, проспект Науки, 39, корпус 2.

Початок діяльності Центральної геофізичної обсерваторії - найстарішої організації гідрометслужби України, а отже і її історії, тісно пов"язаний із травнем. Саме у ці весняні дні 154 роки тому у новозбудованій метеорологічній обсерваторії Київського університету Св. Володимира розпочалися регулярні спостереження (4 рази на добу) за станом повітря (температурою, зволоженням, силою та напрямком вітру), станом хмар, кількістю опадів і мінімумом температури вночі. Саме в Обсерваторії у 1914 році під керівництвом професора Київського університету І.К.Половка було розпочато перші спостереження за радіоактивністю повітря і поверхні ґрунту на території України. Радіоактивність пояснювалась наявністю у повітрі та ґрунті природних радіонуклідів: радію, торію, урану.

Розширення спектру спостережень спонукали до неодноразових змін назви Обсерваторії, що була відкрита як метеорологічна, а за півтора сторіччя діяльності називалася і Київською геофізичною, і Українською гідрометеорологічною та ін., а з 1996 р. носить нинішню назву - Центральна геофізична обсерваторія. За час після створення низка трансформацій перетворили Обсерваторію на центр вивчення клімату України, методичний та виробничий центр гідрометеорологічних спостережень і спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища із широко розвиненою структурою. Безпосередньо до складу Обсерваторії входить 7 відділів за основними напрямками діяльності: кліматології, метеорології, гідрології та державного водного кадастру, радіаційно-екологічного контролю, спостережень за станом хімічного забруднення, інформації про стан забруднення природного середовища, техніки, а також 5 допоміжних підрозділів та галузевий державний архів гідрометслужби України.

У цьому році День обсерваторії присвячено створенню допоміжних відділів: техніки, організаційно-планового та бухгалтерії. Важливість цих підрозділів у розвитку Обсерваторії, яка існує як юридично самостійна організація з 1988 року, важко переоцінити.

Вся робота відділу техніки, від створення якого минає 25 років, підпорядкована досягненню головної мети - забезпечення надійної фіксації засобами вимірювання змін стану навколишнього природного середовища і оперативного передавання результатів цих вимірювань до центрів аналізу даних спостережень та прогнозування подальших змін стану геосфер за допомогою сучасних засобів телекомунікації. Відділ забезпечує також технічну підтримку локальної комп"ютерної мережі та інформаційної інтернет-сторінки Обсерваторії.

Бухгалтерія, якій виповнюється 20 років, та організаційно-плановий відділ, який на 5 років молодше, є необхідними складовими самостійної організації, від яких залежить нормальна оптимально організована науково-виробнича діяльність основних підрозділів Обсерваторії та надійне фінансування їх потреб для успішного виконання планових гідрометеорологічних спостережень та контролю забруднення навколишнього природного середовища.

На жаль, за останні 15 років ставлення держави до проблем, які пов'язані із фінансуванням мережі гідрометеорологічних спостережень та базової системи контролю забруднення навколишнього природного середовища, суттєво погіршилося, що позначається на якості спостережень і призвело до звуження кола спостережень за станом забруднення природного середовища в Україні.


Довідник "Багаторічні дані про режим та ресурси поверхневих вод суши"

Напередодні Дня обсерваторії, який щорічно відзначається у третю п'ятницю травня, відділом гідрології та Державного водного кадастру була завершена робота з підготовки довідника "Багаторічні дані про режим та ресурси поверхневих вод суші", частина 1 "Річки", в якому містяться узагальнені дані за 20-річний період (1981-2000 рр.) та весь період спостережень по басейнах Західного Бугу, Дунаю, Дністра, Південного Бугу.

У довіднику вміщені дані про гідрологічний режим річок у вигляді середніх і екстремальних значень за багаторічний період (режим рівнів, середній та мінімальний стік води, стік за весняну повінь і найбільші дощові паводки, стік і склад наносів, температуру води, льодові явища, товщину льоду). Виконана праця фактично є продовженням видання "Многолетние данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", яке останній раз вийшло у 1985 р. з тією відмінністю, що її надруковано українською мовою.

Рішення про необхідність публікації та про виділеня коштів для тиражування згаданої фундаментальної праці для потреб організацій державної гідрометслужби було прийняте Технічною радою Центральної геофізичної обсерваторії у 2008 р.

Довідник буде корисним для спеціалістів водного господарства, природоохоронних органів, гідроенергетиків, проектуальників різного рівня, фахівців з прогнозування гідрологічної ситуації на річках та науковців.

поновлено 21.05.2009. 15:23


Липневий паводок 2008 р.

За результатами попереднього аналізу наслідків катастрофічного паводку, який пройшов на річках Українських Карпат на території Івано-Франківської та інших областей фахівцями відділу гідрології та ДВК були зроблені висновки щодо ймовірності та частоти проходження аналогічних паводків на даній території. Висновки базуються на багаторічних матеріалах спостережень за коливанням рівня води та витрати води.

Так на р. Дністер біля м. Галич ряд спостережень за рівнем води становить 97 років, біля м. Заліщики - 99 років, біля с. Нижнів - 95 років.

Після порівняння максимальних рівнів, які спостерігалися біля згадуваних пунктів під час липневого паводку 2008 р. встановлено, що забезпеченість максимальними рівнями біля м. Галич становить 6,1%, біля м. Заліщики - 5,0%, с. Нижнів - 1%.

Об'єм стоку води за паводок біля Заліщики становить близько 2260 млн. м3, що відповідає - 4% забезпеченості.

ЦГО володіє аналогічною інформацією і по інших 374 постах на території України та виконавши повні розрахунки може надати дані зацікавленим у цьому організаціям та приватним особам.


Аварія на АЕС у Словенії

За даними Управління ядерної безпеки Словенії, 4 червня 2008 року на АЕС у м. Кршко сталася аварія, наслідком якої став витік охолоджуючої рідини з першого контуру охолодження АЕС. За інформацією прес-секретаря єврокомісара з енергетики Андріса Пібалгаса, загрози населенню та навколишньому середовищу цей інцидент не являє.

У той же час Єврокомісія оголосила для усіх країн ЄЕС стан підвищеної антирадіаційної готовності.

Оскільки р. Сава, на якій розташовано АЕС Кршко, є притокою р. Дунай, Держгідрометслужбою був організований додатковий відбір проб води у гирловій частині р. Дунай 20-24 червня (з урахуванням орієнтовного часу добігання води р.Сава до території України). Дослідження показали, що вміст радіонуклідів у воді р. Дунай на ділянці Ізмаїл-Вилкове у цей період змінювався в широких межах, зокрема, за об'ємною активністю цезію-137 сягав найбільших рівнів у поточному році, хоч і не перевищував максимальних рівнів забруднення, що спостерігалися упродовж останніх років.

1

2Україна, 03680, МСП, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69.
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторіїперекласти в google:
Англійська Канадська Французька Німецька
Українська Російська Білоруська Польська

опитування:
чи знайшли ви на сайті корисну інформацію?
так
ні
частково


Колір фону сайту
___ ___ ___ ___
___ ___ ___ ___
___ ___ ___ ___
___ ___ ___ ___

Погода в Києві

Погода на:

meteo.com.ua

Погода на метеорологічних станціях України:
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Донецька
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Крим
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернівецька
Чернігівська

Статистика
Хітів усього: 20115
Хостів усього: 2204
Хітів сьогодні: 87
Хостів сьогодні: 20
Зараз на сайті: 1