ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
імені Бориса Ізмаїловича Срезневського
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ СПОЖИВАЧІВ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДОВІДОК ВИКОРИСТОВУЄ ДАНІ СПОСТЕРЕЖЕНЬ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ НАЙПОВНІШИЙ І НАЙРЕТЕЛЬНІШИЙ КРИТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У ВІДПОВІДНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ ОБСЕРВАТОРІЇ
  головна |  новини |  контакти |  гостьова книга |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
40736 переглядів
742 відвідувачів
1159 сессійновини

11.09.2017    Привітання колективу ЦГО імені Бориса Срезневського від журналу Надзвичайна ситуація +

Привітання колективу ЦГО імені Бориса Срезневського

 30 серпня 2017 року наказом Міністерства внутрішніх справ України Центральній геофізичній обсерваторії ДСНС України присвоєно ім’я Бориса Срезневського.

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського (ЦГО імені Бориса Срезневського) – дослідницько-спостережний заклад, заснований у 1855 році як метеорологічна обсерваторія при Київському університеті Святого Володимира.

ЦГО імені Бориса Срезневського є головною гідрометеорологічною організацією з питань методичного керівництва проведення метеорологічних, геліогеофізичних, аерологічних, гідрологічних спостережень та спостережень за хімічним і радіоактивним забрудненням навколишнього природного середовища. Здійснює збір, обробку, систематизацію, аналіз та узагальнення даних спостережень і підготовку матеріалів для їх використання та подальшого зберігання в галузевому державному архіві матеріалів гідрометеорологічних спостережень (ГДА МГС) Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Положення якого було затверджено спільним наказом Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України від 03.11.2016 № 3164/5/1153.

ЦГО імені Бориса Срезневського є найбільш функціонально розгалуженою методичною організацією гідрометеорологічної служби України, яка керує майже всією її спостережною мережею (крім авіаційної, агрометеорологічної, озерної та морської).

Згідно ст. 12 Закону України «Про гідрометеорологічну діяльність» обсерваторія посідає чільне місце в ієрархії управління державною гідрометеорологічною мережею після органу державної виконавчої влади, який реалізовує політику в галузі гідрометеорології. За розгалуженістю функцій вона не має аналогів у Європі.

Борис Ізмаїлович Срезневський (19 (31) березня 1857, Санкт-Петербург – 24 березня 1934, Київ) – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, дійсний член АН УСРР (з 19 квітня 1920 року), організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії (1919-1934), засновник геофізичної комісії (згодом кафедра геофізики) АН УСРР, кафедри сільськогосподарської метрології при Народному комісаріаті освіти УСРР, ряду періодичних українських метеорологічних наукових видань.

Редакція журналу «Надзвичайна ситуація +» вітає колектив Центральної геофізичної обсерваторії з важливою подією в історії установи – присвоєння їй славного імені видатного вченого і фундатора метеорологічної служби і науки в Україні – Бориса Срезневського.

Нехай Ваш досвід і професіоналізм, великий науковий, творчий та інтелектуальний потенціал у гідрометеорологічній справі і надалі служитиме зміцненню безпеки життєдіяльності і процвітанню нашої держави.

Зичимо колективу міцного здоров’я, щастя, добробуту та нових творчих звершень в ім’я України.

  Журнал «Надзвичайна ситуація +», (вересень, 2017)

...
новини ЦГО
01.11.2017  Погодні підсумки типового за температурою, але значно вологішого жовтня у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськ
23.10.2017  У столиці закінчився безморозний період
23 жовтня у Києві вперше цієї осені на метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Б
17.10.2017  До столиці завітало «бабине літо»
Як ми й передбачили в інформації про початок метеорологічної осені 26 вересня, до Києва у понеді
02.10.2017  Погодні підсумки контрастного вересня у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськ
27.09.2017  У вівторок до столиці прийшла метеорологічна осінь
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськваш IP 54.225.36.143
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії